Brag i Ejstrupholm Hallen søndag den 26/3-2017

Der holdes ”brag i Hallen ” for ungdomsholdene” hvor der er musik og speakning under kampene, samt der kåres en kampens spiller på hvert hold.  Dato Kl. Række Hjemmehold Udehold                  09:55         indløb og kåring af årets spiller U-10 Piger 26-03-17 10:00 U-10 Piger C Ejstrup/Hærvejen Brande HK                10:50         indløb […]

Håndboldstævne i Nørre Snede Hallen lørdag den 11-03-2017

  Dato Kl. Række Hjemmehold Udehold Dato Kl. Række Hjemmehold Udehold 11-03-17 09:20 U-10 Piger C efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen Grindsted GIF, Håndbold 2 11-03-17 10:10 U-10 Drenge C efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen Silkeborg IF 3 11-03-17 11:00 U-12 Drenge C efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen Daugård IF 11-03-17 11:50 U-16 Piger A Ejstrup/Hærvejen Silkeborg-Voel KFUM 2 11-03-17 13:10 […]

Tilmelding til håndboldskoler

Tilmelding til håndboldskoler er åbent Du skal være hurtig på tasterne til de mest populære håndboldskoler, når tilmeldingen åbner den 1. februar. I 2016 måtte flere håndboldskoler melde udsolgt allerede på førstedagen. Maria Bach, 01.02.2017 Tilmeldingen til årets minihåndboldskole, håndboldskole og camp i sommerferien åbner onsdag den 1. februar 2017 kl. 10.00. Du har i […]

Håndbold lørdag i Ejstrupholm hallen den 04-02-2017

Dato Kl. Række Hjemmehold Udehold 04-02-17 09:30 U-12 Piger B efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen Horsens HK 2 04-02-17 10:20 U-12 Drenge C efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen Gedved IF 04-02-17 11:10 Serie 3 Damer efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen 3 HK 73, Rask Mølle 04-02-17 12:10 Serie 1 Damer efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen 2 HSR Klakring 04-02-17 13:20 U-16 Piger A […]

VM feber i Ejstrup/Hærvejen lørdag den 28-01-2017 i Nørre Snede Hallen

Super Brugsen og Viola Blomster er kampsponsorer til dagens stævne Dato Kl. Række Hjemmehold Udehold 28-01-17 11:10 Serie 3 Damer efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen 3 Østbirk IF MD 28-01-17 12:10 U-16 Piger A Ejstrup/Hærvejen Torsted HK 28-01-17 13:20 2. Division Damer Ejstrup/Hærvejen IK Skovbakken 2 28-01-17 14:50 Jyllandsserien Herrer Ejstrup/Hærvejen HK 73, Rask Mølle 28-01-17 16:00 […]

Håndbold søndag i Nørre Snede Hallen uge 01-2017

Dato Kl. Række Hjemmehold Udehold 08-01-17 10:00 U-10 Piger C efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen Billund IF 2 08-01-17 10:50 U-10 Drenge C efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen Bording KFUM 08-01-17 11:40 U-12 Piger B efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen ØHK Hedensted 3 08-01-17 12:30 U-12 Drenge C efter ombrydning Ejstrup/Hærvejen HK 73, Rask Mølle 2 08-01-17 13:20 U-16 Piger A […]

Kampe i Nørre Snede hallen lørdag-søndag uge 49

Dato Kl. Række Hjemmehold Udehold 10-12-16 09:45 U-12 Piger C før ombrydning Ejstrup/Hærvejen Lindved GF 10-12-16 10:40 U-14 Drenge B før ombrydning Ejstrup/Hærvejen Sejs-Svejbæk IF 2 10-12-16 11:30 U-16 Piger A før ombrydning Ejstrup/Hærvejen Hadsten Håndbold 10-12-16 12:30 Serie 2 Herrer før ombrydning Ejstrup/Hærvejen 2 Tørring IF 10-12-16 13:50 Jyllandsserien Herrer før ombrydning Ejstrup/Hærvejen HK […]

Håndboldkampe i Ejstrupholm Hallen lørdag den 26-11-2016

  Kl. Række Hjemmehold Udehold 09:40 U-10 Piger C før ombrydning Ejstrup/Hærvejen ØHK Hedensted 3 10:30 U-12 Drenge C før ombrydning Ejstrup/Hærvejen Grindsted GIF, Håndbold 2 11:20 U-14 Drenge B før ombrydning Ejstrup/Hærvejen Ry Håndbold 2 12:10 Serie 3 Damer før ombrydning Ejstrup/Hærvejen 3 Grindsted GIF, Håndbold 2 13:30 2. Division Damer Ejstrup/Hærvejen SUS Nyborg […]